Potpisivanjem Sporazuma o suradnji proslavljen ulazak Republike Hrvatske u EU

U ponedjeljak, 01.07.2013. godine, na graničnom prijelazu Plovanija/Sečovlje, održana je proslava ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju. Na proslavi su sudjelovali predstavnici lokalnih vlasti i gospodarskih asocijacija iz talijanskog, slovenskog i hrvatskog dijela Istre. Među ostalima, govorili su župan Istarske županije Valter Flego, te gradonačelnici Buja Edi Andreašić i Pirana Peter Bossmann.

U sklopu programa, potpisan je Sporazum o suradnji Obrtničke komore Istarske županije s Območnim obrtno podjetniškim zbornicama (OOPZ) Koper, Sežana, Izola i Piran, te Slovenskim regionalnim gospodarskim udruženjem (SGDZ/URES) iz Trsta.

Prije potpisivanja sporazuma, prigodnim govorom nazočnima se obratio predsjednik OK Istarske županije Mario Paliska, te predsjednica HGK - ®upanijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić, predsjednik OOPZ Koper Slavko Vižintin i predsjednik SGDZ Nicola Tenze.

Sporazumom je predviđena suradnja na davanju usluga članovima asocijacija na cijelom području njihovog teritorijalnog obuhvata, čime članovi ostvaruju pravo na jedan besplatan konzultativni sastanak, te popust od 15% na eventualne naplatne usluge. Tako, član koji ima potrebu za informacijama o poslovanju u Italiji ili Sloveniji, mora dobiti uputnicu iz OK Istarske županije, te se nakon toga obraća kolegama iz SGDZ/URES-a, odnosno jednog od OOPZ-a.

Sporazum su potpisali predsjednici Mario Paliska (OK Istarske županije), Slavko Vižintin (OOPZ Koper), Milan Škapin (OOPZ Sežana), Rajko Kodrič (OOPZ Izola), Pavel Lovrečič (OOPZ Piran) i Nicola tenze (SGDZ/URES).