Održani 10. Gastro okusi Istre

U petak, 6. svibnja 2016. godine, na vrsarskoj rivi održani su 10. ?Gastro okusi Istre? u organizaciji Obrtničke komore Istarske županije i Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika Komore. Domaćin manifestacije bilo je Udruženje obrtnika Poreč, uz veliku potporu TZ Vrsar.

Manifestacija je otvorena pozdravnim govorima predsjednika Komore Marija Paliske, predsjednika Ceha ugostitelja Dušana Černjula, predsjednika Udruženja obrtnika Poreč. direktorice TZ Vrsar Natalije Vugrinec, načelnika Općine Vrsar Franka Štifanića i zamjenice župana Istarske županije Viviane Benussi.

Cilj manifestacije, uz promociju istarskih ugostitelja, bila je i promocija zdravih, domaćih, autohtonih namirnica,a ?Gastro okusi Istre? obilježavaju početak turitičke sezone.

Predstavilo se više od pedeset istarskih obrtnika ? vrhunskih ugostitelja, vinara i maslinara. Oni su pripremali različita jela od mesa (svinjskog, mesa peradi, boškarina), plodova mora (tuna, srdela, pedoči) te različitih vrsta povrća i jestivog samoniklog bilja. Manifestacija je izazvala veliku pozornost brojnih gostiju i stanovnika Vrsara, koji su kupnjom tanjura i čaše po promotivnoj cijeni mogli degustirati ponuđene spacijalitete.

Manifestacija je imala i svoj natjecateljski dio, u kojem su se predstavnici šast udruženja obrtnika natjecali u pripremi jela od tematske namirnice ? srdele. ®iri je sva jela ocijenio odličnim, a prva tri mjesta odnijeli su predstavnici Udruženja obrtnika Pula (Srdela Bella), Udruženja obrtnika Labin (Srdela pržena u maslinovom ulju) i Udruženja obrtnika Buzet (Srdela iz doline Mirne).

Uz spomenute organizatore, organizaciji manifestaciji pridonijeli su pokrovitelji TZ Vrsar i TZ Istarske županije, Glavni sponzor Vitas investa, sponzori Generali osiguranje, Wiener osiguranje i Jadransko osiguranje, Erste & Steiermärkische banka i Fusio. Glavni sponzor, Vitas investa iz Pule, održao je nagradnu igru i nagradio najsretnije posjetitelje.

Za dobru atmosferu zadzženi su bili Sergio Valić i Magnolija.

Fotografije s manifestacije možete pogledati ovdje!

10. Gastro okusi Istre - Vrsar, 6.5.2016.

10. manifestacija "Gastro okusi Istre" u organizaciji Obrtničke komore Istarske županije i Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika održat će se 6.5.2016. u Vrsaru.

Budite s nama i s nekima od najpoznatijih i najkvalitetnijih istarskih ugostitelja, predstavnicima istarskih udruženja obrtnika, koji će spremati tradicionalna, ali i moderna jela bazirana na našim domaćim sastojcima, kao što su plodovi mora, meso peradi, svinje i boškarina, suhomesnati proizvodi, tartufi, šparoge, koromač, i tako dalje. Sve Vas pozivamo da nam se pridružite i isprobate vrhunske delicije i plodove umijeća naših ugostitelja, kao i probrana vina i maslinovo ulje.

Sva jela i pića moći ćete degustirati kupnjom tanjura i čaše po promotivnim cijenama.

Uz promotivni, manifestacija ima i natjecateljski dio; u 14 sati ocjenjivat će se jela na bazi srdela, koja će pripremati po jedan predstavnik svakog udruženja.

Domaćin:

• Udruženje obrtnika Poreč

Pokrovitelji:

• Turistička zajednica Vrsar,
  • Turistička zajednica Istarske županije.

Sponzori:

• Vitas investa d.o.o.
  • Generali osiguranje d.d.
  • Wiener osiguranje d.d.
  • Jadransko osiguranje d.d.
  • Erste & Steiermärkische banka d.d.
  • Fusio d.o.o.

• Restaurant "ŠKU®A" Pješčana uvala, Pula, vl. Nataša Šestan Grabovičkić
  • Restaurant "PLAVI" Fažana, vl. Miljenko i Ivana Okreša
  • Caffe bar "SAX", vl. Denis Vugrin

Jela: Istarski sashimi od tune, Hobotnica na brodet sa mirisnom palentom, Porchetta na istarski, Fuži sa povrćem i skutom, razne fritaje

UDRU®ENJE OBRTNIKA BUZET

• Konoba ?VALTER-KOLINASI?
  • Konoba  ?ROKO?
  • Konoba ?MOST?
  • Konoba ?ĐINO?

Jela: Fritaja s tartufima, Fritaja sa šparogama, Fuži s tartufima, Tjestenina sa šparogama, Bijela palenta, Proljetna salata

Maslinar i vinar : Sergio Černeka

Sponzori - donatori:  Konoba ?Volte",  Pizzeria ?Ježić?, ?Ročka konoba?, Konoba ?Vrh?, Konoba ?Paladin?, Catering ?Tina?, Pekara ?OŠO?, Slastičarstvo ?Damiani?

UDRU®ENJE OBRTNIKA LABIN

• Restoran "MIRAMARE", vl. Renco Verbanac
  • Restoran TINA, Đani Bubić
  • Restoran TOMA®IĆI, Silvio Verbanac

Jela: Tjestenina sa sipama i šparogama i obavezni "Labinski krafi", Fuži sa šugom od domaće junetine, Domaća tjestenina s domaćom kobasicom i crvenim radićem

Ulja: William NEGRI

Vino: Goran BAĆAC

UDRU®ENJE OBRTNIKA PAZIN

Sudionici:

• Ugostiteljski obrt ?ROTONDA?, vl. Sandi Merleta, Pazin
  • Ugostiteljski obrt ?MARINO?, vl. Svetlana Buljan, Gračišće
  • Ugostiteljski obrt ?NINO? Pazin, vl.  Nataša Sirotić, Pazin
  • Zajednički ugostiteljski i trgovački obrt ?FRANCUZ? Pazin, vl. Silvia Belac i Sandra Salčin, Pazin
  • Zajednički obrt za ugostiteljstvo, uzgoj peradi i poljoprivredu ?JELENIĆ?, vl. Mario i Adriano Jelenić, Pazin

Vinari:

• Poljoprivredni obrt ?GORTAN? vl. Marijan Gortan, Pazin
  • Poljodjelski obrt ?ANĐELINI? vl. Ranko Anđelini, Pazin
  • ?VINA BA®ON? ? proizvodnja i prodaja kvalitetnih vina vl. Josip Bažon, Gračišće

Slastičar:

• Obrt za proizvodnju kolača i torti ?ANTICA?, vl. Alida Vadanjel, Pazin

Jela: Špaleta na maslinovom ulju, Pljukanci sa domaćom kokoši, Mesna rolada s povrćem, Salata z noninega vrta, Fritule

UDRU®ENJE OBRTNIKA POREČ

•  Ugostiteljski obrt "DANIELA", vl. Igor Velenik, Poreč, Veleniki 15A
  • Obrt za proizvodnju i preradu bakalara "MILENA", vl. Aleksandar Stefanov, Bačva, Bačva 15
  • Turističko ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč.

Jela: Srdele na savor, Šugo od bakalara, Buzara od dagnji

UDRU®ENJE OBRTNIKA ROVINJ

• Obrt za ugostiteljstvo ?MARCELONGO? vl. Nataša Sponza, Rovinj
  • Ugostiteljski obrt ?NINO? vl. Anton Fariš, Rovinj